Mezgimas

Metų mezginiai 2023 + mezgimo planai ateinantiems metams

Praėjusių metų mezgimo planai ar pavyko juos įgyvendinti?

Jei smalsu, ką mezgiau ir kokius planus kurpiau praėjusiais metais, skaityk šį įrašą. Na o šiandien pasižiūrėkim, kurie mezgimo planai buvo realiai įgyvendinti 2023-aisiais, o kuriuos apleidau! Jei nori tik pamatyti, ką ketinu megzti kitąmet, keliauk tiesiai čia.

Metų planai 2023 ką pavyko įgyvendinti?

12 porų kojinių – kiekvienam metų mėnesiui. Pff, net nepriartėjau prie šio tikslo! Nežinau, kodėl praėjusiais metais pareiškiau, kad kojinių mezgimas neužima daug laiko – gal tiesiog dabar įgudau megzti greičiau, tai nebesinori terliotis su smulkiais „kojininiais“ virbalais, kai per tą patį laiką nusimegzčiau megztinį… Kaip ten bebūtų, kojinių per 2023-iuosius numezgiau 7 poras, t.y. įgyvendinau kiek daugiau, nei pusę plano.

Pabaigti „Bindweed” megztinį. Negaliu patikėti, bet įveikiau jį! Labai savimi džiaugiuosi, šis megztinis tikrai pareikalavo DAUG kantrybės, bet rezultatas nuostabus. Rodau:

mezgimo planai bindweed
Bindweed Cardigan

Prieš perkant naujus siūlus, sumegzti bent dalį turimų. Sekėsi išties neblogai, šiemet sunaudojau nemažai likučių. Žinoma, kai kuriems didesniems projektams įsigijau siūlus (kadangi neturėjau pakankamo jų kiekio), tačiau kojinėms bei šalikėliams likučiai puikiai tinka. Ketinu tęsti pavienių siūlų kamuoliukų naikinimą ir kitąmet.

Rasti projektą ypatingiesiams Guanaco siūlams. Net nežinau, kaip įsivertint projektą pasirinkau, bet jo neužbaigiau. Gal kitąmet?.. Tikrai daug kantrybės tie smulkūs siūleliai reikalauja!

Skirti daugiau laiko užbaigtų gaminių fotografavimui. Užrašiau šį tikslą ir jį pamiršau. Bet metų bėgje natūraliai norėjosi daryti daugiau gaminių nuotraukų, sakyčiau, šioks toks patobulėjimas matyti!

Rezultatas: 4/5 tikslai įgyvendinti, visai neblogai!

Užbaigti mezginiai: 28 (iš jų padovanoti – 13)

Paskaičiavusi, kiek per metus pavyko primegzti, net nustebau! Pati būčiau spėjusi, jog 2022 man buvo produktyvesni mezgimo metai, tuo tarpu nugalėjo 2023-ieji. Gali būti, jog pagreitėjo mano mezgimo tempas – visai įdomu būtų paeksperimentuoti ir užsidėjus laikmatį pažiūrėti, per kiek laiko pavyksta įveikti, pavyzdžiui, mezgtinį… O gal prie nemažo užbaigtų projektų kiekio prisidėjo tai, jog šiemet su vyru buvom bent keliose kelionėse, tad kol jis vairuoja, aš galiu ramiai sau megzti…

Šiemet mano mezginiai pasiskirstė į gan aiškias kategorijas, dominavo mezgtiniai, berankovės maikutės ir šalikėliai. Žiūrim į skaičius:

7 megztiniai

Cardigan No. 6, April Cardigan, Cumulus Blouse, Salty Days Sweater, Melange Sweater, Portobello Sweater

6 trumparankovės palaidinės

Šiemet be galo norėjau megzti įvairiausias palaidines. Įtariu, jog pirmoji sėkminga vasarinė palaidinė (Camisole No. 4) „užmotyvavo“. Be to, nemažai mano mėgstamų mezginių dizainerių sukūrė palaidines, kurioms tiesiog negalėjau atsispirti (pvz. Camisole No. 9, kurios buvo pilnas Instagram bei dar iki aprašymo publikavimo žinojau, kad ji tikrai atsidurs ant mano virbalų)!

Another Cross Top, Camisole No. 4, Totally Tank Top, Lupiini Top, Lined Loop Top, Camisole No. 9

6 šalikėliai

Nors pati jau daugelį metų nešioju tik vieną (gan nuobodų ir niekuo neiššiskiriantį, bet pakankamai patogų ir sušildantį) šaliką, be galo smagu juos megzti bei dovanoti! Ypač jei tai mini šalikėlis, kurį galima pritaikyti ir kaip lankelį, rankinės puošmeną ar net…diržą. Tad šiemet per Kalėdas visos šeimos moterys gavo po šalikėlį:

Chain Scarf , Colette Scarf , Scarf No. 1 , Sophie Scarf

7 poros kojinių

Kojinės taip pat buvo dažna dovana vos vieną porą nusimezgiau sau (Miezi) ir ta pačia nespėjau ilgai pasidžiaugti, nes nepataisomai suplyšo, už kaži ko užsikabinusios skalbimo mašinoj. Tačiau visi kiti gavėjai vis dar šildosi savosiom kojinėm!

kojines miezi bazilis
Miezi Socks

A nice Ribbed Sock, Hello Sailor, Lovely Anna, Miezi

1 kepurė ir 1 sijonas

Kepurę mezgiau praktiniais sumetimais, pamečiau anksčiau turėtąją Oslo Hat, tad nusimezgiau tokią pat, tik šįkart pasirinkau ryškesnę spalvą. Tuo tarpu sijonas tapo mano metų mezginių pasiekimo dalimi, skaityk toliau ir sužinosi, kodėl!

Oslo Hat, Lunch At Tiffany’s Dress

Metų pasiekimas

Suknelės+sijono kombo. Praėjusiais metais pasakojau apie minkštus pieno baltumo alpakos siūlus, iš kurių norėjau nusimegzti suknelę antrai vestuvių dienai, bet nespėjau. Ketinau ją pabaigti šiemet, bet vis kas nors nesigaudavo – tai reikiami virbalai užimti kitu projektu, tai padariau klaidą ir teko ardyti, žodžiu, tikras galvos skausmas. Galiausiai nusprendžiau nebesikankinti ir padaryti paprasčiau – suknelės apačią (kuri man tiko, tad ardyti nereikėjo) paversti sijonu, o iš likusių siūlų nusimegzti paprastą megztinį (Melange Sweater). Rezultatu esu labai patenkinta!

IMG 20231219 143354 03

Mezgimo planai 2024-iesiams

  • Bent vienas projektas iš siūlų likučių. Nors šiemet visai neblogai sekėsi retinti siūlų atsargas, kitąmet norėčiau numegzti bent vieną didesnės apimties spalvingą likutinį projektą (pavyzdžiui, megztinį).
  • Užbaigti Au Revoir palaidinę iš Guanaco siūlų. Vyras vis klausia, kada sumegsiu tuos jo dovanotus fancy siūlus, o aš vis pritingiu, nes jie tooookie plonyčiai, o kur dar ta mezginio konstrukcija nuo apačios į viršų. Ir ką aš sau galvojau 😅 Bet susikaupsiu ir tikiuos, kad pagaliau užbaigsiu šį projektą. O tada nenešiosiu ir laikysiu spintoj, nes per mandras kasdienai!
  • Daugiau rašyti apie mezgimą. Mezgimas savaime gan vienišas hobis – pasiimu siūlus ir virbalus, susisuku į paklodę ir varau kelias valandas, beklausydama audio knygos ar (viena akim) žiūrėdama filmą. Bet tos bendruomenės kartais visai norisi – aptarti mezgimo (ne)sėkmes, mėgstamus siūlus, gražius raštus… Praėjusiais metais susikūriau IG paskyrą, kurioje dalinuosi visokiom su mezgimu susijusiom temom. Norėčiau tai daryti nuosekliau ir aktyviau. Tiek pačiai paskui smagu prisiminti savo progresą, tiek atrasti bendraminčių!
  • Planas-svajonė. Šis toks gan ambicingas planas. Neliūdėsiu, jei jo neįveiksiu, bet jei turėsiu tam pakankamai laiko – būtų smagu. Tai šilko siūlų suknelė pagal Camisole No4. Ši palaidinė vasarą buvo mano visiška favoritė, tad labai norėčiau nusimegzt ir suknelę, tik nežinau, ar pakaks kantrybės!

Tokie neįpareigojantys mano mezgimo planai kitiems metams, manau, jog bent dalį jų pavyks įgyvendinti! Būtų smagu komentaruose išgirsti, kas karaliaus ant tavo virbalų kitąmet! O kol kas sakau iki (ir keliauju mezgti).

Ką manai tu?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *